Rancangan Pengajaran
Ahli Kumpulan:
1. Nor Atikah bt Mohd Amin
2. Norazilah bt Ramly
3. Nur Anis bt Ahsormudin
4. Siti Salwa bt Ismail
5. Siti Zubaidah bt Mohd Arbi
Kelas : Bestari
Bilangan Kanak-kanak : 15 orang (4 hingga 5 tahun)
Hari : Rabu
Tarikh : 3 Mac 2009
Masa : 30 minit
Komponen : Kognitif
Tema : Serangga
Kandungan : 4.1 Mengetahui konsep nombor 1 hingga 5
Hasil pembelajaran : 4.1.1 Membilang nombor 1 hingga 5 dengan objek.
4.1.2 memadankan simbol 1 hingga 5 dengan objek.
Objektif pembelajaran (di akhir pembelajaran) :
1. kanak-kanak dapat membilang nombor 1 hingga 5 dengan objek.
2. kanak-kanak dapat memadankan simbol 1 hingga 5 dengan objek.
Bahan Bantu Mengajar : Komputer riba, pembesar suara, "flash card".
Set induksi
(3 minit)
1. Guru memasang lagu "rama-rama ku sayang".
2. Kanak-kanak mendengar lagu yang dipasang oleh guru.
3. Guru menyanyikan lagu "rama-ramaku sayang" terlebih dahulu. Kanak-kanak diminta mendengar.
4. Kanak-kanak menyanyi diiringi oleh muzik.
Aktiviti 1 (7 minit)
Soalan
1. Apakah nombor ini? sebutkan.
Jawapan
1. Satu, dua, tiga, empat, lima.
Aktiviti 2 (10)
1. Guru meminta setiap kanak-kanak memadankan nombor satu dengan objek.
2. Guru mengulangi aktiviti diatas sehingga nombor lima.
Penilaian (5)
1. Guru meminta kanak-kanak membilang nombor dengan menggunakan jari.
2. Guru meminta kanak-kanak menyanyikan semula lagu “rama-ramaku sayang.”
1. Nor Atikah bt Mohd Amin
2. Norazilah bt Ramly
3. Nur Anis bt Ahsormudin
4. Siti Salwa bt Ismail
5. Siti Zubaidah bt Mohd Arbi
Kelas : Bestari
Bilangan Kanak-kanak : 15 orang (4 hingga 5 tahun)
Hari : Rabu
Tarikh : 3 Mac 2009
Masa : 30 minit
Komponen : Kognitif
Tema : Serangga
Kandungan : 4.1 Mengetahui konsep nombor 1 hingga 5
Hasil pembelajaran : 4.1.1 Membilang nombor 1 hingga 5 dengan objek.
4.1.2 memadankan simbol 1 hingga 5 dengan objek.
Objektif pembelajaran (di akhir pembelajaran) :
1. kanak-kanak dapat membilang nombor 1 hingga 5 dengan objek.
2. kanak-kanak dapat memadankan simbol 1 hingga 5 dengan objek.
Bahan Bantu Mengajar : Komputer riba, pembesar suara, "flash card".
Set induksi
(3 minit)
1. Guru memasang lagu "rama-rama ku sayang".
2. Kanak-kanak mendengar lagu yang dipasang oleh guru.
3. Guru menyanyikan lagu "rama-ramaku sayang" terlebih dahulu. Kanak-kanak diminta mendengar.
4. Kanak-kanak menyanyi diiringi oleh muzik.
Aktiviti 1 (7 minit)
1. Guru memperkenalkan gambar jari yang mewakili bilangan nombor 1 hingga 5 kepada kanak-kanak.
2. Guru menunjukkan nombor 1 hingga 5 yang diwaliki bilangan objek.
3. Guru menyuruh kanak-kanak membilang nombor satu hingga lima dengan menunjukkan jari tangan mereka.
4. Guru meminta kanak-kanak membilang nombor 1 sehingga 5 dengan di wakili objek yang ditunjukkan guru.
5. Guru memilih kanak-kanak secara rawak untuk membilang nombor satu hingga lima dengan menggunakan jari mereka dan menggunakan objek yang diberi oleh guru.
6. Guru bersoal jawab dengan kanak-kanak.
Soalan
1. Apakah nombor ini? sebutkan.
Jawapan
1. Satu, dua, tiga, empat, lima.
Aktiviti 2 (10)
1. Guru meminta setiap kanak-kanak memadankan nombor satu dengan objek.
2. Guru mengulangi aktiviti diatas sehingga nombor lima.
Penilaian (5)
1. Guru meminta kanak-kanak membilang nombor dengan menggunakan jari.
2. Guru meminta kanak-kanak menyanyikan semula lagu “rama-ramaku sayang.”
Friday, January 30, 2009
Subscribe to:
Posts (Atom)